| nicku92 a întrebat:

Cum sa blochez?, orice site doresc, prin firewall..va rog explicati?

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ala nu e firewall, tu te referi la parental control. unul bun gratis este http://www1.k9webprotection.com/ dar sunt si suite de antivirusi care contin control parental (Kaspersky Internet Security, Bitdefender Internet Security etc.).
alta solutie mai este Control Panel->Internet Options->Security->Restricted sites->Sites->introdu website-ul pe care vrei sa-l blochezi in Add this website to the zone->Add

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vrei sa ghicim noi ce firewall ai? fiecare firewall se configureaza diferit.

Firewall-ul default din windows e slab si nu prea se poate configura

| nicku92 explică (pentru anonim_4396):

Windows firewall (windows 7)?