| CristiB93 a întrebat:

Cum sa blochez un site, sa nu mai poata fi accesat de pe un calculator?

2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Editezi host file-ul din windows, iar in dreptul site-ului treci 127.0.0.1.

| IndiferentXD a răspuns:

Deci!
Start -->Run -->scrii --> Notepad %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts -->se va deschide un fisier --> 127.0.0.1 localhost (cred ca este pus, daca nu scrii tu) --> 127.0.0.1 www.bere.com!
ti'am dat un exemplu :) in locul bere.com scrii site'ul pe care vrei! ..si salvezi fisierul!