| Dm_Felicia_1999 a întrebat:

Cum sa clonez un logo pe o imagine in photoshop

2 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Tu vrei sa iei un logo dintr-o imagine si sa il atasezi altei imagini? Daca nu este alt proiect in Photoshop ca sa poti lua layer-ul acelui logo, va trebui sa-i faci un print screen logo-ului din imagine si de abia dupa sa-l inserezi in cealalta imagine.

Pe de alta parte, daca ai logo-ul in format.png (cu fundal transparent ca la rendere) sa spunem descarcat de pe internet, tot ce trebuie sa faci este sa mergi in proiectul din Photoshop in care ai logo-ul si sa selectezi intreaga imagine cu CTRL + A, apoi o copiezi cu CTRL + C si mergi in proiectul cu imaginea respectiva si o lipesti cu CTRL + V. Dupa incadrezi logo-ul, il redimensionezi, s.a.m.d, pentru a arata cat mai bine, depinde de tine.

Daca logo-ul nu e in format.png, cel mai probabil.jpg, il poti insera in respectiva imagine folosind acelasi procedeu, dar daca vrei sa arate bine, fara fundalul alb, patratos va trebui sa decupezi logo-ul, astfel facandu-l transparent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune poza aici, explică mai clar ce vrei și încerc să îți fac eu.