| 12Gabriela3456 a întrebat:

Cum sa fac ca ecranul telefonului meu sa arate ca nou? Este putin putin zgariat si are o pata decoloranta sub senzor dar dar se vede doar cand intorc telefonul pe o parte si nu e tare observabil... Ce pot sa fac ca sa nu fie vizibile aceste defecte? Va rog ajutati- ma ...cu ce le pot ascunde

Răspuns Câştigător
| EraserHead a răspuns:

Pai pasta de dinti o rezolva? Funda?

5 răspunsuri:
| AnonimFaraPereche a răspuns:

Eu imi intretin ecranul telefonului cu șervețele umede și dupa cu șervețel uscat sau il sterg direct cu șervețel uscat cu solutie din aceea antibacteriană (ce are prin Lidl). Incearca si tu, poate se duc imperfectiunile.

| EraserHead a răspuns:

Incerca cu pasta de dinti. Pune pe buricul degetului si aplica pe suprafata ecranului, lasa cateva minute si dupa spala cu prosop umezit, ( stoarcel ) dupa stergi cu un servetel.

| 12Gabriela3456 explică (pentru EraserHead):

Da dar nu merge

| 12Gabriela3456 explică (pentru EraserHead):

Ok dar cu pata aia ce pot face sa nu se observa?

| EraserHead a răspuns (pentru 12Gabriela3456):

Pai pasta de dinti o rezolva? Funda?

| cs113 a răspuns:

Incearca cu pasta de dinti. Va merge crede ma am incerct si eu.