| CosminComan75 a întrebat:

Cum sa fac google play store sa fie aplicatie preinstalata?

7 răspunsuri:
| User2 a răspuns:

Nu ai cum. Aplicatia preinstalata vine odata cu telefonul.Este inclusa oarecum in softul acestuia.

| CosminComan75 explică (pentru User2):

Ok! Si cum îi upgradez androidul? Am rootat tableta!

| sltlp a răspuns (pentru CosminComan75):

Ce tableta ai? Playstore este de obicei aplicatie preinstalata.

| CosminComan75 explică:

Am intenso tab714 Diverse nu avea play store preinstalat!

| sltlp a răspuns (pentru CosminComan75):

Tableta ta nu e de la un prodactor serios, asa ca update la o versiuna mai noua de android ramane un vis...
Cat despre playstore, trebuie verificat ce fel de kernel are tableta, ca sa stii daca poti sa faci playstore-ul aplicatie de sistem sau nu.

| CosminComan75 explică:

Si cum fac asta?

| User2 a răspuns (pentru CosminComan75):

Daca ai root cauta pe youtube cu sa iti instalez un rom mai original.