| laurentiubig a întrebat:

Cum sa fac jocurile de pe android 4.0.4. sa ruleze mai bine daca puteti sugera ceva aplicati sau ceva setari de system...

3 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Din moment ce telefonul e slabut din punct de vedere tehnic, nu ai ce-i face.
Daca iei un program de pe Internet cu marirea vitezei procesorului sau rapiditatea spartphone-ului garantat, sigur iti va manca mult mai mult din baterie+ca nivelul performantei va fi acelasi. Scuze pentru dezamagire. Bafta. Si funda?

| laurentiubig explică (pentru greatLOL):

Procesorul nu mi se pare slab:1. 3ghz dual core, 1ram.Problema ii ca multe aplicati ale tabletei se deschid cand ma joc si uzeaza mult ram, se deschid cam vreo 13 aplicati si degeaba le inchid ca iar se pornesc.

| greatLOL a răspuns (pentru laurentiubig):

1. Mai poti sterge din unele aplicatii(din 13 nu cred ca le folosesti pe toate)
2. Exista un program(e free) care mai inchide automat din aplicatiile pe care tableta nu necesita folosirea lor permanenta.
3. Daca nici astea nu te-au ajutat, sorry. Am sa caut eu cum se numeste programul ala, in caz ca nu o sa fie prea tarziu(adiq vei gasi tu primul aplicatia)
4. Am numai 13 ani. rolling on the floor