| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa ma tina bateria de telefon?

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Foloseste telefonul cat mai putin

regis
| regis a răspuns:

Inchizi telefonul si o scoti afara. Daca totusi vrei sa il si folosesti in timpul asta, fa-o doar cand e nevoie, seteaza tot pe minim (durata de iluminare a displayului, intensitatea luminii, sonor), dezactiveaza sonorul tastelor si functiile pe care nu le folosesti (de ex. bluetooth), cand nu e asupra ta pastreaza-l in locul cu semnal maxim. Daca bateria tinea mult mai mult cand era noua, schimb-o, nu isi va reveni.

| psiholoaga a răspuns:

O incarci. Daca nu te tine suficient, schimb-o.

| kufu a răspuns:

Daca este mai performant, forteaza-l in modul GSM si nu 3G, GPRS si altele. Durata de viata a bateriei depinde foarte mult si de semnal. Cu cat e mai slab cu atat te tine mai putin. Poti sa incerci o reformatare, dar risti sa o strici mai rau.

| JustMeFlory a răspuns:

Asculta mai putin muzica, nu mai face poze, opreste-l in timpul noptii(daca nu ai nev de el), nu il baga la incarcat 10 min, si dupa sa il scoti sa vb, si dupa alte 5 min sa il bagi din nou la incarcat, seteaza'l sa nu mai vibreze...si daca nici asa nu functioneaza schimba bateria, dar ai grija sa o schimbi q una originala k daca nu risti sa patesti la fel...happy

| ka2 a răspuns:

In primul rand setezi contrast/luminozitate pe minim (sau cat mai putin), iar in al doilea rand sa ai semnal bun. In momentul in care isi cauta semnal, se pierde din baterie. Pe urma scoti vibratiile, in caz ca ai setate.

| ka2 a răspuns:

1. luminozitate/contrast le dai la minim; 2. fara vibratii; 3. fara logo-uri; 4. daca esti in zona cu semnal slab, bateria se consuma mult mai repede.

cami
| cami a răspuns:

A) NU MAI ASCULTA MUZICA!
b)incearca sa nu mai faci atatea POZE, pe care dupa sa le stergi!
c)NU-l mai butona fara scopwinking
d) depinde si de timpul de formatare in care l-ai tinut la incarcat in primele zile. daca nu l-ai respectat.thinking .acum bateria mea ma tine 2zile si dupa. iar la incarcat! [fiindca nici eu nu l-am respectat ]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tinel inchis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu