Întrebare recomandată | Patry908 a întrebat:

Cum sa fac sa se schimbe imaginile de fundal (desktop)? Deci sa imi apara imagini diferite la un anumit interval de timp...happy

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai windoes 7, dai click dreapta pe desktop, optiunea Personalize, alegi din josul paginii rubrica si desktop background.

Iti algei folderul de pe HDD-ul tau, bifezi pozele care iti plac, si ai o rburica in josul pagini gen "change picture every..."

| Own3r a răspuns:

Click dreapta pe dekstop->Properties-> Themes-Alegi de acolo ce vrei-Apply-Ok

| JeffRider93 a răspuns:

Daca ai laptop (care am inteles ca are Windows 7), poti sa ce imagini vrei, care se schimba la fiecare 10-20 de minute.Dar, pe pc. nu cred ca se poate. Sper ca te-am ajutat :]

| robytoby a răspuns:

Uite aici un program care face asta in Ubuntu :
http://dorytutoriale.blogspot.com/......de-pe.html

| robytoby a răspuns:

Programul care face asta se numeste WallSwitch poti sa-l descarci de aici:
http://download.cnet.com/WallSwitch/3000-2336_4-75954675.html

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Daca ai windows 8 se poate

| Patry908 explică (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Serios? laughing pai bine...dar CUM? laughing

| UtilizatorulN a răspuns (pentru Andreea_Mihaella_1998):

Cum sa nu poti? Windows 7: click dreapta pe desktop, Personalize, Desktop Background si acolo ai o optiune: Change Picture Every...5 minutes, sau cat vrei tu, apply si gata! big grin

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns (pentru Patry908):

Click dreapta -> personalize si o sa.ti apara o fereastra in jos ai desktop background *click* iti selectezi imaginile de la browse...si dai save changes.big grin

| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns (pentru UtilizatorulN):

Mersii.dar n.am mai lucrat ce vreun an si ceva cu windows 7 nu mai stiu laughing

| Paul1498 a răspuns:

Da-mi add pe mess si iti fac eu un video.Adresa este paulitzu_best_boy@yahoo.com