| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac un airflow bun la pc? Momentan am ce se vede in poza. Cred ca racirea placii video are de suferit. Sa mai pun 2 coolere in tavan?
Pc https://imgur.com/gallery/Y1XIJ

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ventilatoarele din fata baga aer si cel din spate scoate atunci ai airflow pozitiv, ajuta sa mai adaugi inca doua ventilatoare in tavan care la fel sa scoata si ele aerul cald din carcasa.

| UserRo10 a răspuns (pentru Intruder19):

Placa vido are 3 ventilatoare ce baga aer de jos in lateralele ei. O baga aetul cald in radiatorul de la procesor?

| Intruder19 a răspuns (pentru UserRo10):

Placa video ia aerul din carcasa si marea majoritate a aerului e scos prin radiator in spatele carcasei, stai linistit ca in perioada asta nu se incalzeste asa tare PC-ul pentru ca au trecut perioadele caniculare.

| UserRo10 a răspuns:

Sau poate scot 2 ventilatoare din fata si le bag sus pe tavanul carcasei