| Lala20 a întrebat:

Cum sa formatez un telefon Samsung Galaxy Mini? NU cardul de memorie! Telefonul, memoria interna (160MB), pentru ca imi tot spune "Spatiu de stocare insuficient", nu imi mai intra SMS-urile, nu mai pot actualiza programe - nimic!

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Stergi din aplicatii si gata, ca oricum cred ca ai foarte multe pe care nici nu le folosesti. n-am mai auzit pe cineva care sa-si formateze telefon doar pentru asta, dar daca totusi vrei formatare, te duci in setari > confidentialitate (sau securitate sau ceva de genu, difera de la telefon la telefon) > formatare de fabrica (sau resetare) si apoi te descurci mai departe, dar ar fi bine inainte de toate sa-ti scoti cardul si SIM-ul din telefon. Si vezi ca ti-l face ca din fabrica, ca nou.

| al3xander a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci in Seetings->Privacy->Factory Reset. daca ai si cardul innauntru o sa te intrebe daca vrei sa stergi si cardul