| xXxalex a întrebat:

Cum sa imi conving tatal sa ne punem internet? Este mai zgarcit decat Ceausescu. I-am zis ca imi trebuie pentru lectiile de la scoala imi zice ca nu imi trebuie internet foarte rapid. Dau funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Spune-i ca nici curentul nu este bun ca ne invata lenesi. Ce e aia apa curenta, trebuie sa sapi pentru apa, sa o scoti din fantana si dupa poti s-o bei. Asa e si cu internetul, de ce sa dai sute de lei pe carti cand poti da 50 de lei pe luna si ai acces la o buna parte din informatii. Cartile bune le gasesti pe la 30 de lei in sus si alea sunt comandate tot pe internetwinking. Oricum cred ca este genul de persoana pe care nu-l poti combate logic. Ai putea sa-l faci sa se simta prost si sa dai exemple de vecini care au, trebuie sa-l abordezi emotional.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai asa... ai internet sau nu ai? Zi-i ca platesti din alocatia ta, la o adica.

| florin926481f a răspuns:

Spune-i ca suntem in anul 2020 nu mai traim pe vremea cand vorbeam prin scrisori, si ca acum ai nevoie de internet aproape la orice

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi vad ca ai internet, ca altfel nu puteai pune intrebarea pe TPU, sau tu vrei internet prin fibră optică?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ceausescu nu era zgarcit. Daca era zgarcit nu aveam astazi locuinte. Pe timpul lui nu murea nimeni de foame. Dar trebuia sa munceasca toata lumea. Desigur, nu fac apologia epocii lui, deoarece constrangerile curgeau garla.

| AlexMh a răspuns:

Vad ca ai internet, daca spui ca vrei altul mai rapid. Lasa descarcatul de pe trackere. Lectiile se pot face si prin viteza de modem. Intelege ca e un privilegiu, nu o necesitate. Altii nu au nici macar curent si invata la lumina lampii. Spor la invatat!