| pinkflower a întrebat:

Cum sa imi schimb poza de profil pe facebook? Vreau sa fie poza intreaga, nu sa fie decupata.

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Facebook-ul la fel ca multe siteuri au o limita si la redimensionarea imaginii trebuie sa o micsoreze si sa mai taie putin din ea daca e prea mae. Nu ai ce face din cate stiu.

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Trebuie sa fie patrata, adica toate laturile egale, altfel oricum ai seta-o, tot o sa taie din ea. Daca nu poti nicicum s-o editezi sa fie patrata, fa o imagine goala, de orice culoare vrei, si pune poza de profil peste ea, de exemplu imaginea mea de profil, am ales "fundalul" alb, daca nu o faceam asa, se vedea urat.

| lpavel a răspuns:

Pune o poza cu rezolutie mica! Daca nu sti sa convertesti una, fa si tu o poza cu un telefon si gata! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbi rezoluția, o micșorezi (există mai multe metode), iar apoi, o postezi ca poză de profil.