| pppaaauuulllaaa a întrebat:

Cum sa imi schinb limba la calulator?
am calculatorul in engleza si vreau sa il schimb in romana fara sa imi schimb tastele(din z in y...)
ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

E simplu, urmeaza-ma intocmai. happy
Start- Setari- Panou de control- Tastatura- Imput locales- Changes- Add- Eng- Ok.
Sper ca te-am ajutat in vreun fel happy. Pa pa kiss

27 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista un pachet facut sa schimbe windows xp sp2 din limba engleza in romana, trebuie aplicat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Tastele acelea oricum se schimba... In privinta aia nu ai ce sa faci... eventual sa-ti iei o tastaura in romana care sa le aibe inversate...
Sa schimbi limba se pare ca stii... Selectezi de jos de unde ai EN si pui RO... Succes!

| kh1ss a răspuns:

Iti trebuie o interfata in limba romana, si poti sa incerci sa schimbi din ro in en :p good luck

| dalea a răspuns:

Ai nevoie de interfata WIN XP pentru limba romana si vei avea cea mai mare parte a Windows-ului in limba romana iar schimbarea limbii la scriere o faci din partea dreapta a barei de activitati EN/RO.

| pppaaauuulllaaa explică:

Stiu de aia de jos dar nu o am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Current email address

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sal arunci la gunoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am calculatorul in engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il am in romana... dar il vreau in engleza...si nu stiu cum sa il pun.nu am alea de jos cu RO si EN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numi apare niciun imput locales help mee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click pe start, control panel apoi click pe date, time, language, etc., apoi regional and language options.Si iti alegi de acolo ce limba vrei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am laptopul pe franceza... ma ajuta cineva ca sa il dau in romana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai add adelin_uzzy@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un pack

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click pe start, control panel apoi click pe date, time, language, etc., apoi regional and language options.Si iti alegi de acolo ce limba vrei. si apoi apare si faza cu RO si EN. E simplu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click pe start, control panel apoi click pe date, time, language, etc., apoi regional and language options.Si iti alegi de acolo ce limba vrei. si apoi apare si faza cu RO si EN.E simplu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in mod normal dai jos, la EN si pui RO, dar si eu am incercat asta si a fost cam naspa cand am vayut ca y este z, asa ca m-am dus la controale, dai la data, timpul, limba si optiuni regionale, acolo iti poti schimba limba fara ca y sa fie z

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema am si eu am windows in limba franceza tot calculatoru e in franceza si as vrea sa il pun in engleza? cum se face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start+control panel+date, time, language...+change date and time+time zone+selectezi (GMT+02:00)Athens, Bucharest, Istanbul+ Apply+ ok
Sper sa-ţi fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum trebuie sa da la control panel si sa strici tot asa a mers la mine! pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| dani9354 a răspuns:

Nu se poate

| mihaiel4ik a răspuns:

Eu tot caut si nu gasesc eu jos nu am EN/RO...```

| Grigore_8982 a răspuns:

Schimba windowsul