| BlackRipper a întrebat:

Cum sa-mi pornesc telefonul daca butonul de blocare este stricat?
Am un Allview q5 si de cateva zile butonul de blocare a inceput sa mearga tot mai greu, pana cand intr-un final s-a stricat. Am spus ca nu e o problema, il tin aprins mereu pana am bani de unul nou. Insa, cand l-am pus la incarcat, cineva l-a deconectat si s-a terminat bateria. L-am pus din nou la incarcat si se incarca, dar in momentul in care il deconectez de la sursa de curent, se opreste (asa facea si inainte, trebuie sa il pornesc eu). Deci telefonul inca functioneaza. La garantie nu pot sa-l trimit pentru ca l-am scapat in apa acum cateva luni si nici nu reusesc sa-l deschid. Are cateva suruburi incapatanate care s-au blocat si s-au tocit la capeti. Pot sa-l pornesc cumva fara buton?

Răspuns Câştigător
| JustinDaniel a răspuns:

Incearca sa il desfaci! Uite un video. https://www.youtube.com/watch?v=QUgX91eVS3w, Aici este aplicatia, acolo trebuie sa faci manual sa il aprinzi.;( funda?

| BlackRipper explică (pentru JustinDaniel):

Nu pot sa il desfac. Dupa cum am specificat in intrebare, cateva suruburi sunt blocate si s-au ros la capeti. Am incercat sa incalzesc plasticul pe langa ele, am incercat sa folosesc banda neagra izolatoare si elastice ca sa am mai multa aderenta si tot nimic.

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Mai bine du-l la service ca nu iti ia asa mult pentru schimbarea acelui buton. Nu te obosi sa il desfaci ca poate rupi acele benzi de fire si il termini de tot.

| Denisaaaa223 a răspuns (pentru danutzu96):

Cat ar costa un buton nou de pornire-stingere, daca duc telefonul meu HUAWEI P20 Lite la reparat? Pur si simpu mai mai merge butonul. Cand apas pe el se reporneste telefonul singur. Ce se intampla?

| Andreienb a răspuns:

Si eu is in aceeasi situatie in momentul asta si nu stiu ce sa fac.

| Andreienb a răspuns:

Si eu îs în aceeasi situatie în momentul asta si nu stiu ce sa fac.

| L30n4rdo a răspuns:

Si eu sunt in situatia asta la telefonul Samsung galaxy grand neo plus! ce sa fac?

| Ștefy_RăZvy_1996 a răspuns:

Baga-l la incarcat prin usb cand apare sigla allwiev si iti arata ca incarca scoatei bateria in timp ce el e conectat usb si bag-o la loc