| Transformice1 a întrebat:

Cum sa schimb parola de la un calculator care are windows vista, daca pot accesa Elev si Profesor dar nu si Administrator? Ma refer fara sa reinstalez windows sau chestii de genul. Multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca nu este raspunsul asteptat dar nu poti. Adminul are o parola si ca admin el poate schimba statusurile userilor. Din elev in profesor sau invers. De asemenea adminul poate sterge sau adauga un user elev sa-i profesor. Insa nu va putea schimba parola la useri. Deci adminul este sef acolo si nimeni nu poate intra in contul lui sau nimeni nu va putea schimba ceva. Nici prof dar nici elev. La el este cheia, ceilalti pot doar sa isi vada detreaba ca user.

| jocker007 a răspuns:

Nu poti.