| Laurretta a întrebat:

Cum sa sterg de praf un laptop acer extensa 5230E? nu am mai sters nicun pc. deci nu ma pricep. as vrea niste tutoriale sau sa-mi detaliati.

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite aici cum se face: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-curata-un-calculator-de-praf.html
Pentru monitor si taste poti folosi alcool sau spirt.

| express11 a răspuns:

Se gasesc solutii speciale pentru plasme,lcd,in domo, flanco, include lavete.il inchizi, spray cu solutie pe ecran, stergi cu lavata. tastatura cu laveta uscata. fara apa cum ti-a spus serafir!

| Serafir a răspuns:

Daca vrei sa-l stergi la butoane exista ceva speri cu aer in magazinele de calculatoare iar ecranul cu o laveta uscata daca e de jeg ecranu atunci stingi laptopu si il stergi cu lavta putin umeda.happy