| Bishop a întrebat:

Cum scanez ceva la imprimanta? Adica am un document(pe hartie) si vreau sa-l bag in computer.
Am HP Deskjet F2480.

Răspuns Câştigător
| M4RK a răspuns:

Eu intru in microsoft word dau inserare>imagine>din scaner sau aparat foto.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-ti trebuie buton. Pui documentul in scaner (ridici capacul si il pui cu fata la geamul de sticla) si apoi deschizi programul imprimantei din start -> Programs. In mod normal, are pe ecran un buton numit Scan now.

| oz a răspuns:

Ridici "capacul'acela, pui documentu, il inchizi, si trebuie sa ai un buton pe imprimanta cu o imagine care seamana cu un toaster... apesi pe ala si gata.

| Bishop explică:

Imprimanta are scaner, scrie pe ea, dar nu are nici un buton pentru scanare, asta ma mira. Este unul pentru pornire, unul pentru anulare si doua pentru imprimare/xeroxare color sau alb-negru.
http://g-ecx.images-amazon.com/......19142_.gif

| mhann a răspuns:

Poti scana numai daca imprimanta este si scaner. Daca este asa, trebuie sa aiba un soft care are un buton in meniu, de regula notat "Scan". Acolo poti sa reglezi si rezolutia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dezinstalat imprimanta cu ceva timp in urma, acum mi-am instalat-o inapoi dar nu mai pot scana nimic.Nu merge.
In schimb, daca o instalez pe alt calculator, merge.
Are cineva idee care este problema? Este vorba de un HP Deskjet F2280 (All-in-one).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dezinstalat imprimanta, dupa un timp am instalat-o inapoi dar nu mai merge sa scanez. Daca o instalez pe alt calculator merge fara nici o problema. Are cineva idee care ar fi problema?
Este vorba de un HP Deskjet F2280 ( All-in-One)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am la fel ca tine imprimanta
aici nu vad nici un buton pentru scanare, asta caut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai soft-ul instalat, e foarte simplu. Pui hartia in "capacul'acela, pui documentu, il inchizi">(pana acum ai facut cu impimanta, acum, trebuie sa lucrezi cu pc) Start>All Programs>HP Solution Center>Scan now si gata.

| UnknowLimitX a răspuns:

Frate eu am HP psc 1410 si dau pe butonu de scaner si nu merge

| BB3491687 a răspuns:

Vreau sa scanez un material din computer si sa-l completez, iar apoi sa-l transmit

| Paduraru_Victorita_1952 a răspuns:

Am un document, am imprimanta cu scaner HP Photosmart C4580, am pus documentul in imprimanta, am apasat pe butonul scaner, ce fac mai departe

| ilfenomeno a răspuns:

Intri la start-toate programele-HP-solution center si iti apare jos in stanga ta home dai si o sa-ti apara scan document.