| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de reclamele enervante de pe YouTube?
Apar tot mai multe si nu am timp sa le derulez pe toate.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Folosesti Brave sau o extensie adblock pe PC si YouTube Vanced pe telefon (daca e cu Android).

23 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să consulți You Tube. Este o modalitate de utilizare cu plată, fără reclame.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Suntem saraci, doar traim în Romania.

| Celcestietot a răspuns:

Ai nevoie de versiunea premium, deci cea cu plată lunară, altfel nu ai cum.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ma voi muta curând pe dailymotion. S-a ajuns rau platforma Youtube.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt enervante reclamele, dar pe Dailymoton nu găsești muzică sad.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Folosesc deezer, shazam. sunt variante.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are peste 2 miliarde de vizitatori. Deci nu a ajuns chiar așa de rău.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine de tine dacă le găsești acolo.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

SoundCloud, Jamendo, Bandcamp ftw! P.S. Pentru divertisment video in general si chiar si ceva muzica, incearca Vimeo.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Da, dar parca tot mai bine era la început.(fara reclame)

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bun SoundCloud. Pe celelalte le voi încerca mai tarziu.Merci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Plusez si cu MixCloud, ca l-am omis mai devreme.winking

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei din ce vrei să trăiască. Crezi că serverele și tot restul e gratuit?

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu știu care din ele e cel official.Vanced simplu cu 10k descarcari?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Traiau bine și înainte sa bage reclame, dar dorinta de lacomie e mare.

Nici la TV nu vezi asa ceva, o reclama din 2 în 2 minute, ce naiba.
Ori ma uit, ori joc un joc video prin click skip.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu mai merg adblockurile care inainte mergeau de minune, gen uBlock Origin...

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu în locul lor ce ai face, la asta te-ai gândit?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Îmi pare rău că am întârziat cu raspunsul, am fost absent o perioada. Dar, revenind cu un raspuns la întrebare, as proceda în felul urmator, as reduce reclamele pana la o reclama pe videoclip, as elimina reclamele care nu aduc niciun beneficiu pentru telespectator (demo-uri tracks gen 5Gang, intr-o gaming si alte reclame de publicitate ieftine) si, m-as rezuma strict pe satisfactia telespect. decat pe profitul clientului fidel.

| Nexo189 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sau poți folosi Youtube vanced care e gratis și nu dai bani la Youtube. Cu Youtube premium nu poți să vezi dislike-urile, nu poți să scoți ecranele finale adică alea de apar aproape de finalul videoclipului și apeși pe ele și te duce la un alt videoclip, nu poți să scoți sigla videoclipului, nu poți să scoți butonul de Cast, nu poți să scoți cardurile informative, nu poți să scoți community posts, etc. A da și cu Youtube premium ai interfața la Youtube oribilă și nu poți să o ai veche gen versiunea 17.
Youtube vanced nu e bun numai să scoată reclamele. Deci efectiv e genial!
Singurul lucru care trebuie să faci e să cauți o versiune bună de yt vanced. Eu de exemplu după ce am șters "yt premium" gen un fel de vanced pentru că începuseră să îmi apară reclame pe home page, nu am mai găsit fișierul sau o versiune la fel. Dar am găsit după nici 10-20 de minute o aplicație mai bună și mă bucur că am găsit-o.
Singurul meu dubiu e că nu știu cât va ma rezista vanced pentru că practic o foarte mare parte din vanced e că are design-ul vechi de la Youtube. Și cu cât actualizează mai mult ăștia de la Youtube aplicația cu atât mai mult există posibilitatea ca vanced să nu mai funcționeze cum trebuie sau deloc.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Folosesti Brave sau o extensie adblock pe PC si YouTube Vanced pe telefon (daca e cu Android).

| kb9 a răspuns:

Adblock sau, daca vrei sa susti Google, YouTube Premium

| anonim_4396 explică (pentru kb9):

Multumesc, dar am rezolvat.

| kb9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca - google baneaza utilizatorii cu adblock.
Uite, Lospa, pe langa alte subiecte, vorbeste si despre asta in clipul asta: https://www.youtube.com/watch?v=fqPMVxIQt-4

| anonim_4396 explică (pentru kb9):

Da, doar ca eu folosesc o aplicatie YT clona (Vanced) si nu e necesar sa ma loghez.