| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de scriptul care te impiedica sa copiezi un text de pe o pagina web?

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Click dreapta - Inspect Element. Ai undeva un simbol de cursor in stanga sus in noua fereastra aparuta. Dai pe el, selectezi textul dorit si te duce in codul sursa fix la el. Dupa cu cun Click dreapta poti sa alegi sa copiezi structura.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te uiti direct in codul-sursa al paginii. Sau dai disable la Java Script pe pagina respectiva. Sau faci un print screen. Saaau... ai o gramada de optiuni.

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Deci daca opresc java script pot copia serials key? daca e blocat de admin copierea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu conteaza de cine e blocat. Da-ne frumos linkul scurtat cu bit.ly sa vedem si noi. Astea cu copy blocat cu java script sunt dume la nivelul anului 1999...

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Https://bit.ly/3eMJgZ9 am gasit acum 1, da am oprit JavaScript si am putut copia din pacate nu era bun serials

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

Haha, pai ce nu zici asa, tovarase? ASC l-am avut la un moment dat vreun an cu serial legal, moca, luat de pe SoS. Uite aici - https://sharewareonsale.com/

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce mi-ai dat tu e altceva, am gasit alt link si cu javascript tot nu pot copia poate e poza laughing

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu are 14 https://prnt.sc/vgvr0s asta e maxim

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

Pai si ce vrei, e moca si legal. Mai vrei si fix ultima versiune? Plus de asta... sunt tone de cleanere disponibile. De exemplu Glary Utilities. Sau celebrul CCleaner. Si multe altele...

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pana acum am gasit serials, mai caut poate gasesc

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Https://prnt.sc/vgw1d5 am reusit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

winking Nu am zis ca nu o sa gasesti, doar ca e vorba de diferenta dintre piraterie si 100% legit...

| cfrtobias a răspuns:

Script sau metoda anti copy/paste
asta zice cred