| l0rre a întrebat:

Cum schimb browserul? Cand apas pe un status cu un link, mi se deschide prin explorer.As vrea sa se deschida prin google charome.Eu am descarcat google charome, dar nu stiu cum sa il pun ca browser.Plss help pe! am Vista.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in start si dai clic dreapta pe internet explorar si clic stg. pe proprietati apoi schimbi adresa in chenarul home page dupa care dai clic pe apply si pe ok bafta

| pallalexander a răspuns:

Dai pe start apoi Set Program Acces and Defaults apoi langa custom is niste sageti in jos click pe ele unde este Choose a default Web browoser si dai google chrome si ok

| Sოﺁℓε a răspuns:

La control panel si optiuni internet scrii adresa si dai apple sau ok si gata

| myname1s a răspuns:

O poti face in doua feluri.fie din optiunile de la google chrome, in setari (sau preferintze ca nu stiu exact) SIGUR trebuie sa ai si o optiune care sa. ti zic sa faci chrome ca default browser.sau cum a zis alex, din start->all programs->set program acces and defaults si ai o lista...in partea dreapta in drept cu customs ai niste sagetzele indreptate in jos, dai click pe ele si la Choose default browser alegi google chrome si dai ok. si ar trebui sa mearga.
p. s. cel mai sigur e din setarile de la chrome oh go on dai sa. l faci default si gata.happy

| brumic a răspuns:

Daca te-ai ocupa si de altceva decit de Mess :((, probabil ca ai aflat pina acum... Engleza stii? Citeste la http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95417

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in Start dai set progam Acces and Default iar langa Custom ai cateva sageti in jos dai click acolo si aopi bifezi unde e Google Chrome si dai ok