| EllaHaHa a întrebat:

Cum schimb parola la email?

4 răspunsuri:
| Antonescu13 a răspuns:

Pentru a schimba parola unui cont de Yahoo! messenger/mail avem de facut 3 pasi simpli:

1. sa ne logam pagina oficiala cu userul si parola contului ai carui parola vrem sa o schimbam

Atenție! Pe pagina Yahoo! și nu altceva, aveți grijă la linkul din bara de sus a browserului. Se introduce parola de 2 ori, pentru confirmare.

2. dupa logare veți fi redirecționați pe pagina principală Yahoo!

Va trebui sa mai introduci odata parola (motive de securitate).

3. dupa ce am intrat pe pagina contului click pe "change password"
Va trebui sa completati campurile cu parola curenta, parola noua si din nou parola noua pentru confirmare.

http://www.ymlover.com/cum-sa-schimb-parola-de-yahoo/
RASPUNDE

| EllaHaHa explică (pentru SwechTyop):

Nu la mess la email e cu totul altceva.

| suntserios a răspuns (pentru EllaHaHa):

Daca te referi la mail ul de e yahoo e fix acelasi lucru daca schimbi la mess sau la mail