| VinnieMmM a întrebat:

Cum schimb tastatura din Engleza in Romana? Si cum sa fac sa pun semnul la Euro pe tastatura? Ca la tasta 5 am 5, deasupra % si langa semnul la euro si nu stiu cum sa-l pun...

Răspuns Câştigător
| Dragoselgwns a răspuns:

Din Control Panel, dai la Regional and Language si acolo selectezi romana, dai ok. Si daca vrei sa scrii cu diacritice, apesi alt+shift ca sa activezi romana pe tastatura, ăîșț = [];' pe tastatura. Succes!

8 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Apesi simultan pe tasta shift+ tasta 5

| Dragoselgwns a răspuns:

Daca te joci counter strike iti zic sa nu schimbi in romana tastatura ca vrei avea probleme. Uite frate o groaza de semne http://hanne.sunphoto.ro/SeMnE_Hi5 si euro si ce vrea muschiu tau.De ce vrei sa schimbi tastatura in romana? Difera putin de la windows la windows, daca imi zici ce windows ai iti zic :D

| VinnieMmM explică (pentru Dragoselgwns):

Am windows XP

| Dragoselgwns a răspuns (pentru VinnieMmM):

Din Control Panel, dai la Regional and Language si acolo selectezi romana, dai ok. Si daca vrei sa scrii cu diacritice, apesi alt+shift ca sa activezi romana pe tastatura, ăîșț = [];' pe tastatura. Succes!

| zuzualina a răspuns:

Pai daca tastatura e in engleza apesi Alt + 5
ca sa o schimbi din engleza in romana din control panel---tastatura---limba sau daca e W7 ai jos cv cu EN/RO si de acolo poti s-o modifici [ merge si pentru XP ]

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

O țîță

| KanameKN a răspuns:

Conquiztador