| Dweea a întrebat:

Cum scot reclamele de pe site-urile in care intru? Cand intru pe Facebook, de exemplu, imi apar diferite reclame unde trebuie sa postez pozale sau unde sunt diferite persoane de acceptat la prieteni. Cum pot scapa de ele?

2 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Instaleaza urmatoarea extensie pentru browser: http://adblockplus.org/en/

| al3xander a răspuns:

Exista un plug-in pentru firefox si chrome numit "adblock plus". de asemenea exista si solutii antivirus care contin anti-banner (cum este kaspersky internet security)