| alecsasweet a întrebat:

Cum scriu o fractie in Microsoft Office Word 2003?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

In Word apesi ALT si = in acelasi timp si-ti apare acolo.

Alte răspunsuri
8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Activezi sublinierea (butonul cu litera U subliniata), scrii numaratorul, debifezi sublinierea, dai Enter si scrii numitorul. Numai bine!

| Lorena_2784 a răspuns:

"Inserare"-- "Simbol"

si iti alegi de acolo.happy

| acinorev a răspuns:

Uite-asa: 8
-
Adica scrii numaratorul, te duci pe celalalt rand, scrii linia de fractie, dupa care, tot pe alt rand, scrii numitorul.

| IULY991 a răspuns:

SubInstrument ecuație, pe filaProiectare, în grupul Structuri, faceți clic pe tipul de structură dorită, cum ar fi o fracție sau un radical, apoi faceți clic pe structura dorită.

| Axii01 a răspuns:

Probabil ca pui nr de sus, iar apoi pui "bara jos" cam cat vezi ca trebuie, apoi pui nr de jos. Bineinteles, le pui una sub alta prin enter. Dar nu stiu sigur.

| Mocanu_Leonard_1996 a răspuns:

Unde este Word?

| SandyBogdan2 a răspuns (pentru Mocanu_Leonard_1996):

Word este programul ( "prescurtarea" de la Microsoft Office Word ).