| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum se conectează un Laptop la un Monitor pas cu pas!?

4 răspunsuri:
| DvAnIeLa a răspuns:

Raspunsul meu pentru tine:Cred ca ar fi trebuit sa scrii pe Youtube acolo sunt pasi aratati aici trebuie sa iti explice cineva si nu vei intelege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui un cablu hdmi, mergi in display settings si alegi output la calculator, pe monitor dai la hdmi input daca are telecomanda

Bula
| Bula a răspuns:

1. Citesti manualul laptop-ului
2. Citesti manualul monitorului
3. Cumperi un cablu care are mufe potrivite la laptop (video out), respectiv la monitor (video in). Este posibil sa ai nevoie si de un adaptor (in functie de posibilitatile de conectare ale aparatelor)
4. Pe laptop setezi activ monitorul exterior, respectiv modul de functionare.
5. Folosesti laptop-ul cu afisare (si) pe monitorul exterior.

| RealKing01 a răspuns:

Cumpără cablu hdmi, primul il bagi in televizor si al doilea il bagi in laptop ca sunt doua mufe.
https://www.emag.ro/......D1SQRBBBM/