| Nuzicnume a întrebat:

Cum se fac cardurile de memorie /stickurile/ HDD etc, cum se poate stabili ce memorie să aibă? Adică cum pot face un stick să aibă de ex 256 gb și cum îl faci să aibă 512 gb?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cred că nu este posibil sincer să fiu. Dacă afla cineva, poate sa îmi spunăwinking.

| ruddy a răspuns:

Ii unpic cam complicat sa iti explic daca nu stii electronica. Memoria se afla de fapt intr-un cip care ii format din sute sau chiar mii de tranzistori. Dar acestia sunt de dimensiuni foarte mici, nano cm.

| mgtow a răspuns:

Vezi in Youtube how its made sd memory cards

| mihai69 a răspuns:

E, dacă vrei, ca un bloc cu apartamente. Îl faci cu destule ca să ajungă să aibă toată lumea câte unul. Și să și rămână.