| Shiatat a întrebat:

Cum se face ă, â, ț, ș, î, pe tastatura?

Răspuns Câştigător
| alabalaportocalala a răspuns:

Http://conexiuni.net/......tice_3.htm uite aici un tutorial.la mine a mers:D

10 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Control panel - Clock, language and region - Change keyboard or other input methods - apare o fereastra noua unde dai click pe change keyboards - dai add - selectezi "romanian standard"- apply - jos in bara de start partea dreapta iti va aparea EN si RO. Modifici pe RO. Diacriticile le faci din tastele din dreapta tastelor "P" respectiv "L".

| DarkBlood32 a răspuns:

Alt+shift

| TheCritic a răspuns:

Alt+Shift big grin

| Dvmasster1 a răspuns:

Adauga-ma pe mess sly.slyer@yahoo.com si iti explic mai detaliat si simplu pentru orice Windows ai. Raspunde cu ID-ul tau sa stiu la cine dau accept.

| nosferatu15 a răspuns:

Apesi simultan Shift+Alt si literele respective vor fi in partea dreapta a tastaturii, mai exact pe semnele de punctuatiebig grin

| Miauus a răspuns:

Iti pui tastatura in limba romana off mama ce intrebari...straight face

| ριтιqaaa a răspuns:

Domne! Ce oameni! De ce nu ii spuneti adevarul cum se face? Nu se face din shift sau nu mai stiu ce.
Se face asa; Jos pe ecran e o bara albastra de acolo dai din"EN" in "RO" Si apoi in loc de';[]/., il apar astea:ăîşţ.
Fundiţa?

| elldid0 a răspuns:

Aparent. cum ai facut tu straight face

| alexutzzamarya a răspuns:

Dai tastatura in limba romana, asa-apasand pe alt, apoi pe shift :*