| minteuandedouaori a întrebat:

Cum se face ca la windows Xp sa ceara parola sau chestia aia de administrator daca vrei sa instalez ceva ca la laboratoarele de info de la scoala? ajtor

Răspuns Câştigător
| Ion a răspuns:

Poate nu am explicat chiar cum trebuie. dar i-am zis ca daca el nu are cont de administrator, nu are cum. si ca sa iti raspund la intrebare ca poate nu ti-am raspuns prima data, intri in control panel, la user accounts, si la contul tau, daca esti administrator, iti pui parola si cand ceilalti useri vor vrea sa instaleze ceva vor trebui sa stie parola. asta e in completarea lui gabi.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ion a răspuns:

Trebuie sa ai doua conturi. unul de administrator si unul de user. si numai de pe contul de user iti cere parola.