| ticu_1478 a întrebat:

Cum se face o partitionare la un hard disk nou vreau sa il inpart in patru parti adica lokal disk(c), muzica(d), jocuri(e) si filme(f) cind bag windows unde trebuie sa intru?

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Sunt 3 variante 1 in xp dupa ce a intrate in ecranul albastru dai delete la partitie tasta d parca si apoi apesi c si dai marimea pe care o vrei, se repeta procedeu pe unpartitionade space, pentru formatare dupa instalarea windowsului
2 windows 7 dupa ce ai intrat in modul de instlalare undeva in colt e drive options acolo o sa apara acelesi obtiuni care le poti selecta cu mouse-ul. atentie pune prima partitie sau cea mai mica pentru sistemul de operare restul pentru stocare