| devildolly a întrebat:

Cum se face semnul " ¬¬ " in afara de copy paste funda

Răspuns Câştigător
| Intrusion a răspuns:

Incearca ALT(din stinga) si un numar (din dreapta) mai concret 169 si 170

http://img404.imageshack.us/img404/5984/altcodetable.png

1 răspuns:
| VIP3r a răspuns:

E un caracter special, il poti gasi in word de exemplu, daca ai de redactat o compunere sau ceva de genul iti poti seta o scurtatura, o combinatie de taste pentru a-ti fi mai usor, de la tastura nu ai simbolul ala.

PS: Ala e codul Ascii, ma refer la tabelul de mai sus, asa preia si afiseaza un calculator datele, in sistem binar mai exact, nu are treaba cu caracterul " ¬¬ ".

Sper ca ti-am fost de folos...