| missUsweety a întrebat:

Cum se face un screenshot?
fundita

Răspuns Câştigător
| Sonny_5515 a răspuns:

Apesi butonul print screen, este butonul dupa tasta F12, dupa aceea te duci in paint si dai ctrl+V iar apoi salvezi imagineabig grin

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cu butonul print screen de la tastatura.

| Petre a răspuns:

1. Apesi Print Screen (de pe tastatura)
2. Deschizi o foaie noua in Paint
3. Apesi Edit -> Paste
4. Salvezi poza
5. Funda?

| daniEL88 a răspuns:

Ai un buton pe tastatura acolo langa pause, insert si delete, pe care scrie PRTSC, sau Print SCreen. Apasa odata pe el, si apoi deschizi Paint (programul de desenat ce il are orice windows) si dai ctrl+v sau in edit apesi Paste, apoi dai save as sau salvare ca pui denumire, locatie, iar la tipul pozei. JPG. :d e mai simplu decat pare scris aici

| missUsweety explică:

Merci la toti de raspunsuri... voi da funda la primul

| lucianman a răspuns:

Ai pe tastatura un buton "Print Screen Sys Rq" intre butoanele cu cifre din dreapta si cele cu literedin stanga, apesi pe el si e ca si cum ar face poza la ecran. apoi mergi in paint il descghizi si dai paste (CTRL+V) salvezi imaginea si gata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am aceasta tasta, adica ''print scrren'', pe tastatura.Langa tastele ''pause'',''insert'' si ''delete'', am o tasta pe care scrie ''scroll''. Deci cum as putea face o poza? Ma poate ajuta cineva?