| sefulvostru a întrebat:

Cum se formateaza hard-diskul?

Răspuns Câştigător
| ed23tm a răspuns:

Cu setupul pentru windows.
are si optiunea formatare.

5 răspunsuri:
| iulyan a răspuns:

Ca sa pastrezi windowsu adica sa formatezi cealalta partitie nu in cea in care se afla windowsu, dai click dreapta pe acea partitie >properties>tools>format sau downloadezi un program EPMaster (linkul:http://www.easeus.com/download.htm) si dai de acolo format

sau cand reinstalezi windowsu ai optiunea de format direct in programul de instalare :)

| AdiSR a răspuns:

Păi dacă ai partiţie formată dai click dreapta pe ea şi format. Dacă nu foloseşte programul Partition Magic

| ed23tm a răspuns:

Cu setupul pentru windows.
are formatare.

| GdX a răspuns:

Simplu. Se ia un CD boot-abil cu windows, se introduce in calculator, se restarteaza calculatorul, se da boot from cd, se lasa ca setup-ul sa copieze fisierele, iar apoi cand apare unde sa instalezi te intreaba de partitie ce si cum sa ii faci, sa instalezi peste, sa o stergi sau sa o formatezi, se da un format sau un quick format in functie de preferintele proprietarului iar apoi instalarea merge mai eparte, daca se doreste formatarea unei partitii pe care nu este windows-ul instalat se da decat click dreapta pe acea patitie alegandu-se modul format. Succes.

| GdX a răspuns:

Al dracu ca daca iti vedeam nick-ul inainte nu iti lasam coment cocalarule. Pentru ca sefii ar trebui sa stie tot, iar eu rahatu asta de windows il faceam la 10 ani, bagami-as picioarele. Ca nu suport cocalaria.