| aannoonniimm098 a întrebat:

Cum se leaga cablurile intre ele? adica culoari unu de useb si unu de telefon intre ele?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Incearca sa fii mai explicit, zii exact ce vrei sa faci.

| aannoonniimm098 explică (pentru ombladon):

Deci mi-am *** incarcatorul! adica era legat cu band izolatoare si am tras ptrea tare de el si s-a desfacut si acum nu stiu ce sa fac

| ombladon a răspuns (pentru aannoonniimm098):

Deci ai un cablu cu mufa USB si cablul care ti-a mai ramas de la telefon, care are pe el mufa pentru telefon, si vrei sa incarci telefonul de le PC? Daca da, leci firul negru al cablului USB cu cel negru/maro de le mufa de la telefon, si faci la fel si cu cele 2 fire rosii, celelalte 2 fire care ies din mufa USB, le izolezi, deoarece nu sunt necesare pentru incarcarea telefonului.