| 7iulie a întrebat:

Cum se pastreaza propietratile carnii?

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

La rece sau fripta directa imediat cand ai taiat-o.

| Lucian2473 a răspuns:

Congelata imediat. Nu e recomnadat ca dupa congelare sa dezgehti si apoi sa congelezi din nou. Daca vrei sa pastrezi carnea cu propietatile ei, bagi carnea in pungulite, in cantitate de numai cat consumi la masa.

| cristi202 a răspuns (pentru Lucian2473):

Ai zis-o ca nevasta-mea happy. Ea face cu carnea exact asa. Si e o metoda foarte buna.

| Lucian2473 a răspuns (pentru cristi202):

big grin Pai si a mea la fel face. Numai cat trebuie la mancare, congelat si atat. Ce ramane nu congeleaza din nou, asa ca pune fâdoar cat trebuie in pungte sau caserole. Carnea refrigerata nu mai e aceeasi.