| Stelian2015 a întrebat:

Cum se poate elimina o parte dintr-un filmulet? Adica, un film cu niste cladiri in care eu vreau sa elimin cerul si o parte din sol. lVreau sa ramana doar cladirile.
Exista vreo aplicatie in magazin play usoar de folosit fara photosop si photoscape? ceva pentru un incepatori?
nu vreau sa tai filmul din lungimea ci doar din latime, va rog.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

OpenShot
Si
ShotCut
Sunt gratuite, si in acelasi timp simple.
Dar sunt pentru PC.

Tot gratuit, dar mai complicat, DaVinci Resolve.

LightWorks e din aceeasi categorie cu Resolve, are si el o versiune gratuita, insa interfata e si mai complicata, si nu poti salva decat in 1280x720, spre deosebire de Resolve.

Pentru Android, Kinemaster.

| raMLesS a răspuns:

Iti recomand lightworks, e o aplicatie pentru pc-uri. Daca ti-o instalezi, da-mi reply aici si o sa-ti explic cum functioneaza. E foarte simplu sa dai crop.