| BenjaminFranklin a întrebat:

Cum se poate realiza o coperta de carte? Ma refer la coperta in sine cu tot ce continea...in special sunt mai interesat de aspectul ce tine de design. Exista persoane care se ocupa de acest lucru? Exista programe pentru calculator cu ajutorul carora se realizeaza coperta?

Răspuns Câştigător
| JohnnyWalker a răspuns:

Desigur! Adobe Illustrator și CorelDraw ar fi principalele, pe care se lucrează în format vectorial.
Sunt o grămadă de tutoriale pe net care te învață cum să utilizezi aceste programe. Sper că ți-am fost de ajutor, multă baftă!