| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate rezolva eroarea:
The application was unable to start correctly(0xc0000142).Click to close the application?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Problema este din cauza unor programe vechi care nu sunt compatibile cu sistemele de operare noi (presupun ca ai windows 7). iti recomand sa incerci sa le rulezi in modalitate de compatibilitate (click dreapta pe aplicatie->Properties->Compatibility->bifeaza "Run this program in compatibility mode" si selecteaza ce windows crezi tu ca ar merge de exemplu Windows XP). de asemenea exista programe pentru a emula astfel de programe, unul este DosBox http://www.dosbox.com/wiki/Main_Page care se foloseste pentru jocurile vechi caren umai functioneaza pe windows 7 (gen volfied, mario etc.) sau poti creea un computer virtual cu windows xp de exemplu in care sa rulezi programul respectiv, asta se poate face cu virtualbox https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads sau poti folosi windows xp mode de la Microsoft http://windows.microsoft.com/......-windows-7 (trebuie sa ai cel putin windows 7 pro pentru a putea utiliza si nu functioneaza pe 8).

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Da,am Windows7, Ultimate mersi de raspuns, ai funda.

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru nimic, numai bine!

| eLegancE2005 a răspuns (pentru al3xander):

Eu am windows 10 cum pot rezolva?
Eroarea apare cand deschid jocul Paladins

| eLegancE2005 a răspuns (pentru al3xander):

Si eu am aceeasi problema la jocul Paladins de pe steam, iar daca dau pe propietati nu imi apare compatibility