| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate trimite mesaj privat catre un canal de Youtube? sau nu se mai poate? ori se poate face asta dar trebuie sa fac ceva din setarile canalului meu?
Stiu ca se dadea clic pe canalul respectivei persoane la sectiunea "Despre" si acolo aveai "Trimite mesaj", acum numai vad aceste lucruri pe niciun canal tert pe care merg.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

A existat acum cativa ani o functie de DMs/chat, insa vad c-a fost inlaturata. Deci singurul mod prin care poti contacta persoana din spatele canalului este fie prin mesaje, fie prin metodele de contact pe care le-a lasat fie in descrierea videoclipului, fie in sectiunea de contact a canalului,

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Inca mai e, DACA proprietarul canalului o activeaza
se practica la transmisiile live
insa daca nu a activat-o singura solutie e sa te duci pe un videoclip si sa postezi un comentariu

| LPCTSTR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Vorbesti de live chat? Aia era de cand au bagat functia de live parca.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da, de live chat

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merge sa dai privat in Youtube

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Despre, apoi Detalii poti cere adresa de email pentru "colaborare". Daca iti accepta si primesti adresa de email, trimiti un email cu mesajul tau.

| Anonimat2001 a răspuns:

Nu se poate si nici nu imi amintesc sa fi mers vreodata. Daca vrei sa dai mesaj unui youtuber ii dai un email pe gmail. Nu merge sa trimiti mesaj privat pe Youtube

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimat2001):

A mers candva!

| Catrice a răspuns (pentru Anonimat2001):

Poate erai tu copilaș sau nu aveai cont la vremea aia.

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Catrice):

Am contul de YouTube din 2009, nu imi amintesc de functia asta pur si simplu