| Serena1996love a întrebat:

Cum se pun aplicatiile de pe memoria interna pe cardul sd pentru untelefon android?

4 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Setari - Aplicatii -Gestionare aplicatii si apoi selectezi aplicatia pe care vrei s-o muti si dai Mutare pe SD.
Sper ca te-am ajutat

| Serena1996love explică (pentru SabinaRsT):

Dar nu-mi da mutare pe SD

| SabinaRsT a răspuns (pentru Serena1996love):

Uita-te cu atentie trebuie sa-ti apara in deapta pe la mijloc, dar fii atenta ca nu toate aplicatiile pot fi mutate pe cartela SD, doar cele descarcate de tine de pe Magazin Play.

| ionikuu a răspuns:

Pai, trebuie sa parcurgi urmatoarea schema:
SETARI-> APLICATII-> GESTIONNARE APLICATII-> (acum trebuie sa alegi aplicatia care doresti sa fie mutata) CLICK PE APLICATIA DORITA-> MUTARE PE CARTELA SD
1) Dar la unele telefoane, poate schema este alta, eu ti-am zis-o pe cea care merge la telefonul meu...
2) Nu merge la toate aplicatiile, ci doar la cele pe care le-ai descarcat (prin GooglePlay, Aptoide etc.)
Sper ca ti-am fost de ajutor