| Glodan_Roxy_1991 a întrebat:

Cum se pune un fundal nou la o poza? De exemplu eu pe o poza si vreau sa ma pun pe alt fundal!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Daca poza e în culori simple fară fundal încearcă să îi dai un canal alfa, iar la canalul alfa să îi dai transparent. Apoi salvează poza cu orice nume vrei dar să aib ă extensia png, pentru a păstra transparența acesteia.
Apoi deschide fundalul pe care vrei să pui poza.inserează poza transparentă peste fundalul ce l-ai deschis. Dacă e nevoie scalează poza la dimensiunea fundalului.
Salvează totul și ai terminat.
Succes
La cerere pot sa ți-o fac eu.Succes