| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trimite un mail?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Draga, de google au auzit? Sunt 99999 tutoriale acolo.

| Jipa95 a răspuns:

Intri pe mail ( dupa site ), iar in coltul din stanga de sus ai ''compose'' da acolo.
To : ( mailul persoanei la cere vrei sa trimiti )
SUbject : subiectul mailului

Bft!

| dannyel86 a răspuns:

Ca sa trimiti un mail, trebuie intai sa ai un cont, adica o adresa personala de mail, de la Yahoo, Google sau alt furnizor de adrese mail (@yahoo.com/.ro, @gmail.com, @hotmail.com etc). Odata creat contul, poti trimite mesaj oricarei persoane care si-a facut la fel ca si tine adresa mail.
Asa cum s-a spus deja, in general apare un buton pe contul tau pe care scrie "Compose" ("Compunere"). Apesi pe el si o alta pagina se deschide, unde trebuie sa completezi niste randuri. La "To:" pui adresa destinatarului, scrisa cu atentie, la "Subject", pui un titlu, iar pe spatiu din campul mare scrii continutul mesajului, dupa care dai "Send" ("Trimitere").