| OtraGheaLa a întrebat:

Cum se utilizeaza corect un acumulator extern de 10.000 mah? Adica trebuie consumat de tot ca sa il reincarci?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea conteaza. Foloseste-l cum ai nevoie. Este recomandat sa il descarci inainte sa il incarci din nou, ca sa nu uzezi inutil jumatatea "de sus". Sa zicem ca o sa te tina 3 ani in loc de 4 daca il folosesti aiurea de tot.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tpuuser999 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Depinde de la un model la altul. De obicei in 2-3h, dar cele mai mai cum este modelul tau poate dura 6h. Am vazut modele de 16000mAh care se incarca in 9h sau 15h (depinde de incarcatorul folosit, daca incarca la 2A sau 1A).

| darrio2007 a răspuns:

Il incarci la maxim. Al meu dureaza aproape 7 ore. Iti incarci telefonul, tableta etc 100% si deconectezi bateria externa. O mai folosesti la o alta incarcare la ce mai ai tu. Fara sa reancarci acumulatorul. Il incarci iar cand este descarcat complet.