| anonim_4396 a întrebat:

Cum setari trebuie sa fac ca sa imi mearga internetul pe Samsung U600?

Am intrat in Meniu >- Setari >- Setari conexiune, am creat o conexiune noua si am completat: Nume profil: Orange Internet, URL pagina de pornire: http://www.google.ro/, Proxy: nebifat, Timp de intarziere (sec): 90, DNS: nebifat, Purtatoare: GPRS >- Setari complexe >- APN: net, ID conectare: nimic, Parola: nimic

Cand incerc sa intru pe internet imi zice: "Eroare DNS" la orice site

Cred ca trebuie bifat DNS si sa completez cu ceva. dar cu ce?

Răspuns Câştigător
| cila1995 a răspuns:

Intra pe saitul ofixial al Orange si acolo este toata procedura descrisa bafta dar la telefonul tau ar trebui sa fie automat transmiti sms cu modelul telefonului tau la nr0101(in moldova functioneaza)