| lya18 a întrebat:

Cum setez la virtual memory, ca sa nu imi mai apara notificarea aia cu "Windows-virtual memory minimum too low ", imi merge incet calculatorul

M-am uitat in calculator si am asa, Virtual Memory : la C

: Initial Size (MB) - 672, iar

Maximum Size (MB)- 1344

la D- No paging file.

Trebuie sa fac ceva schimbari acolo la setari?

Răspuns Câştigător
| Jesye a răspuns:

Sa iti cumperi memorie RAM

Când memoria cu acces aleator (RAM) fizică instalată a computerului devine insuficientă, Windows adaugă pe hard disk, utilizând un fișier de paginare, memorie cunoscută în general ca memorie virtuală, pentru a simula memoria RAM fizică. În mod implicit, fişierul de paginare de memorie virtuală care este creat în timpul instalării este de 1, 5 ori mai mare decât valoarea memoriei RAM fizice de pe computer. De aceea, un computer care are 1 GO de memorie RAM instalată va avea 1, 5 GO de memorie virtuală.

ma maximum size incearca sa pui de 3x mai mult decat la minimum size. da nu o sa ajute aproape deloc, pentru performante mai bune trebuie sa iti cumperi

3 răspunsuri:
| PisicMic19 a răspuns:

Pune mina si baga memorie in calculator memoria virtuala o ia din hdd si devine ff lent pe www.okazii.ro ieftinache trebuia sa scrii si ce placa de baza ai sa vedem cita memorie suporta si tu cita ai de la 1, 5 G in sus cu un xp nu face talente

| ChidoriKing a răspuns:

Pai...poti sa scoti de la partitia C deoarece iti merge pc mult mai greu si sa bagi la partitia D...sau sal lasi la amandoua. sper ca sti cum sa bagi nu? daca nu trimite-mi mesaj si iti voi rasp cat de repede pot.

| lya18 explică (pentru ChidoriKing):

Nu stiu...Deci?