| akashi4 a întrebat:

Cum setez un router wireless avand internet cu fir de la stalp de la akta?

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Daca ai si pc, ai nevoie de un cablu care are la ambele capete mufe de contact. Daca nu ai pc, in spate la modem(router) ar trebui sa ai 3-4 mufe care au forma mufei de la cablul de internet.Bagi cablul in prima mufa, nu in celelate apoi il conectezi la curent.Dar ai nevoie de un pc ca sa-l rootezi, nu e greu.De obicei intri pe to-link.com si gasesti ip,parola si tot ce ai nevoie. Daca ai tableta,telefon ai sa vezi ca dupa ce te-ai conectat ai semna dar nu ai internet, in cazul asta rooteaza-l. Daca merge fara root succes! In cazul in care ai pc, ti-am zis, bagi cablul de la internet in routerapoi ar trebui sa ai alt cablu care are la ambele capete aacele mufe de internet. Daca ai acel cablu, baga-l in statia2(mufa a doua), deschizi calculatorul si te duci la iconita de internet din baza.Acolo te conectezi, o sa=ti ceara ip/parola.In cazul asta, le ai scris pe partea de jos a routerului, le introduci si distractie. FUNDA?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba ai cu firul de la stalp taicule? Ala nici nu-ti trebuie pana nu setezi routerul!
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/