| TeoTeutz a întrebat:

Cum si de unde pot sa imi updatez androidul la telefon? am Samsung galaxy mini 2... FUNDA big grin

4 răspunsuri:
| vlady434 a răspuns:

Salut.Ca sa-ti poti face update la soft(android), trebuie pentru inceput sa ai conexiune la internet. Apoi intri in Setari->Despre Telefon->Actualizare Online. SI vezi daca ai vreo versiune disponibila. Sa nu te sperii. La instalarea softului face niste chestii mai ciudate, dar si le face singur si merge. Daca le iei de pe net, risti mult.
Sper ca te-am ajutat.

| TeoTeutz explică (pentru vlady434):

Am incercat faza cu actualizarea, dar spunea ca nu sunt actualizari disponibile sad

| vlady434 a răspuns:

Cum am spus, daca sunt versiuni disponibile o sa-ti apara. Daca vrei sa risti, nu am nimic impotriva, si poti sa-ti descarci androidul de pe net.Sau poti sa gasesti pe cineva cu un telefon care are androidul pe care il vrei tu.Sa-l bage pe card installul, apoi sa bagi cardul in telefonul tau si mai departe stii.

| AuroraLaptelui a răspuns:

Descarci update-ul de pe net.