| DomGoe a întrebat:

Cum sterg o pagina de facebook? Funda! Cat mai repede

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si ma gandesc ca te-ai lamurit din raspunsuri! In primul rand trebuie sa fi singurul administrator al acelei pagini! (fara alte persoane cu drept de administrator)

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

12 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

În dreapta sus apeşi "Acasă", apoi în coloana din stânga ar trebui să găseşti pagina, intri pe ea, apoi apeşi "Editează pagina" în dreapta sus, iar pe pagina următoare penultima opţiune ar trebui să fie "Şterge ... " (numele paginii). Apeşi apoi acolo jos, "Salvează modificările". Gata. Baftă !

| DomGoe explică (pentru misterioaѕa):

Nu arata nici la tine, nici la elenyys chestia cu sterge...

| misterioaѕa a răspuns (pentru DomGoe):

Merge nu?

| neluL a răspuns (pentru misterioaѕa):

Trebuia sa-l intrebi mai intai daca este a lui pagina! Adica creata de el! El vrea sa stearga o pagina care nu ii apartine si in felul acesta nu ii apare ->Sterge Pagina. Te chinui degeaba sa explici si iti multumesc eu pentru efortul depus daca el nu o face! Ti-as da si funda big grin

| DomGoe explică (pentru neluL):

Da,este a mea daca vrei sa stii

| neluL a răspuns (pentru DomGoe):

Si ma gandesc ca te-ai lamurit din raspunsuri! In primul rand trebuie sa fi singurul administrator al acelei pagini! (fara alte persoane cu drept de administrator)

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

| elenyss a răspuns:

Account settings => Security => Deactivate your account.

| Kiaras a răspuns (pentru elenyss):

Wow....humm asa poti sa iti dezactivezi contul nu sa stergi o pagina....bagi oamenii in belelelaughing

| lor3nutza a răspuns:

Am o veste rea :NU merge si eu am incercat dar degeaba poti sa iti schimbi mail-ul cu unul fals si la fel si numele... fundita

| pickles a răspuns (pentru lor3nutza):

Merge! Ce e atat de greu? Intri pe pagina, dupa "Editeaza pagina" => "Administreaza permisiunile" si dupa "Sterge pagina. ". Sper ca te-am ajutat.
PS: in 14 zile se sterge acea pagina si nu trebuie sa intri pe ea in zilele asteawinking.

| Ovidiu_Tilvescu_1996 a răspuns (pentru pickles):

Da,asta merge, dar mie mi s-a sters pagina automat, nu astept dupa ea 14 zilewinking