| aNoNimusss9528 a întrebat:

Cum sterg un virus?
Am Avira AntiVir Premium

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul antivirus pune virusul in carantina. Intri in carantina, te pozitionezi pe fisierul cu virusul si apoi dai Delete (este butonul care are un x in partea dreapta jos). Numai bine!

| daniel_8163 a răspuns:

Este simplu.in primul rand virusii nu se sterg ei sunt bagati in carantina de catre antivirus.dai scanare la pc cu antivirusul si de aici stie el ce face.virusii nu se sterg decat daca reinstalezi windowsul. sper ca am fost de folos

| Anonim_1678 a răspuns:

Crissuletz baiatu vrea sa stearga virusu nu tot jocu sa ce vrea...

| AlAndalus a răspuns:

Intri la Control Panel --->Remove/Change a Program (pentru Windows XP) iar pentru Windows 7 (in cazul meu) ar fi Uninstall a program. Apoi iti va aparea o lista cu toate programele instalate de tine. in PC-cauti antivirusul, il selectezi si dai uninstall.S-ar putea sa necesite un restart al sistemului.Succes! Funda?