| SorinELoo7 a întrebat:

Cum ti se pare acesta placa video: http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/ ca as crea sa o cumpar.
Am tipul de memorie DDR, pot sa pun si alt tip de memorie?

4 răspunsuri:
| Derpest a răspuns:

1 ce placa de baza ai, 2 nu conteaza ce ram ai ddr, ddr2, ddr3 cat timp placa video este compatibila cu placa de baza iar placa video este una foarte slaba dar avand in vedere ca ai ram ddr nu cred ca pe acea placa de baza iti poti pune o placa video extraordinara

| SorinELoo7 explică (pentru Derpest):

Am placa RAM DDR2

| SorinELoo7 explică (pentru Derpest):

DDR este tipul de memorie la placa video

| Derpest a răspuns:

Atunci e GDDR(tot timpul ) si da poti sa pui daca gasesti compatibile cu placa ta de baza, in general pci X16 e cel mai intalnit dar intereseaza-te ce slot ai pentru placa video pentru aceea este una foarte slaba, daca vrei sa o iei sa te si joci ceva cu aceasta nu o sa poti juca nimic.