| Cortex a întrebat:

Cum transfer muzica din calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ai literalmente cel putin 5 metode diferite :
1. Cablu de date USB - microUSB
2. Card SD
3. Bluetooth
4. Wi-fi ( folosind Airdroid sau alta aplicatie asemanatoare )
5. Sicronizare cu Google Play Music
6. Dropbox / Google Drive / etc.

Mult noroc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Google Drive ca de-asta exista.
Prin cablu, daca ai un brand precum Samsung sau Huawei, trebuie sa se instaleze niste de programe de back-up, de parca asta e singurul lucru pe care-l face utilizatorul cu telefonul conectat la PC.
Astfel scutesti PC-ul de instalat ~1GB de programe pe care nu le vei mai folosi vreodata.

| Anonima6789777 a răspuns:

Printr-un cablu USB

| Laur195 a răspuns:

Printr-un cablu USB, pe care il introduci in telefon si in calculator, iar apoi copiezi muzica in telefon, e simplu big grin

| Shtefhy a răspuns:

Ai putea printr-un cablu usb sau dacă sunt de pe YouTube sa le instalezi prin YouTube mp3 converter